Karta PEKA – co warto wiedzieć?

Data dodania: 09 paź 2014, godzina: 22:52

Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi informacjami dotyczącymi karty aglomeracyjnej PEKA!

Na 8 poznańskich uczelniach pojawiły się Mobilne Punkty Informacyjne PEKA, których łącznie jest 12 (również na naszej Uczelni w Collegium Stomatologicum)

CO JEST MOŻLIWE DO ZAŁATWIENIA W MOBILNYCH PUNKTACH INFORMACYJNYCH PEKA:

- adaptacja i aktywacja ELS do systemu PEKA

- wgranie ulgi studenckiej

- złożenie wniosku o wydanie karty PEKA (od razu będzie można zrobić zdjęcie do wniosku)

- uzyskanie informacji o systemie PEKA (wszelkiego rodzaju)

NIE BĘDZIE MOŻNA doładować biletu itp. (nie będzie akcji sprzedażowych)

UWAGA!

Przypominamy, że studenci pierwszego roku poznańskich uczelni, którzy posiadają najnowsze wersje ELS wydane przez Międzyuczelniane Centrum Personalizacji Legitymacji Studenckich mogą aktywować je w systemie PEKA i korzystać z takich samych możliwości w transporcie publicznym, jakie daje standardowa karta PEKA. Każdy może sprawdzić, czy jego ELS może być aktywowana do systemu PEKA na stronie: www.mcp.poznan.pl/peka

UWAGA! Zapisanie ulgi na karcie jest niezwykle istotne, ponieważ bez tego osobie opłacającej przejazdy z tPortmonetki system PEKA będzie naliczał opłatę jak za przejazd bez ulgi.

Punkty Informacyjne PEKA będą funkcjonowały od 1 października do niedzieli (26 października) w godzinach od 9.00 do 17.00.

informacje dotyczące karty PEKA, cen, ulg itp znajdziesz tutaj.