O Nas

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego to szesnaścioro studentów wybranych spośród nas wszystkich studiujących na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na drodze jak najbardziej demokratycznych procedur, szczegółowo opisanych w Regulaminie Samorządu Studenckiego. Jeśli więc zastanawiacie się nad kandydowaniem do RUSSu, warto się z nim zaznajomić. Inną ścieżką „kariery” w Samorządzie jest wolontariat, kiedy to jest się tak samo zaangażowanym w pracę wybranych komisji – czy to kulturalnej, socjalnej, czy dydaktycznej (spis wszystkich z opisem znajdziecie na stronie) – ale nie ma się prawa głosu w przypadku niektórych głosowań. W praktyce omija wolontariusza po prostu przyjemność podnoszenia ręki od czasu do czasu.

Dla lepszej organizacji obszary działań podzielono na trzy główne tematy. I tak:

Działalność kulturalna

Z reguły najbardziej dostrzegalna, a to z sprawą organizacji wielu wydarzeń, które na trwałe wpisały się w kalendarz roku akademickiego. Z najbardziej hucznych warto wspomnieć Bal Medyka, Otrzęsiny, wyjazdy na Jagodę, Dr Misia i oczywiście Juwenalia. Opisy, terminy i inne potrzebne informacje znajdziecie w zakładce „Wydarzenia kulturalne”. Tak naprawdę, zawsze się coś dzieje, dlatego żądnym imprez studenckich sugerujemy śledzenie aktualności.

Działalność dydaktyczna

Członkom tego działu zależy na zapewnieniu jak najwyższej jakości kształcenia. Dlatego nie zważając na konsekwencje, patrzą katedrom, wykładowcom na ręce. Kwestie dotyczące dydaktyki szczególnie wymagają współpracy ze studentami, dlatego też jeżeli macie możliwość wypełnienia ankiet przez nas rozdawanych– róbcie to. To najłatwiejszy sposób by pochwalić, skrytykować – wyrazić swoją opinię, którą później samorządowcy przeanalizują i wezmą pod uwagę w trakcie pertraktacji z Władzami.

Działalność socjalna

Czyli wszystkie kwestie socjalno-ekonomiczne. Jeżeli trafił Wam w ręce Regulamin Studiów, to na pewno przeczytaliście, że praktycznie wszystkie decyzje Władz dotyczące finansowo – bytowe są konsultowane z RUSS. Ludzie zajmujący się „socjalem” – literalnie – dbają o interesy studentów. W zakładce „Sprawy socjalne” znajdziecie wszystko i jeszcze trochę, co potrzebne do ubiegania się o stypendia, kredyty, urlopy, domy studenckie.