Doktor Miś Dzieciom

To już 17. raz!

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wraz z innymi organizacjami studenckimi organizuje akcję „Doktor Miś Dzieciom”, której celem jest wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci spędzających Święta Bożego Narodzenia w szpitalach znajdujących się na terenie Poznania.

Całe przedsięwzięcie składa się z kilku wydarzeń, w czasie których zbieramy fundusze za które możemy później zakupić świąteczne prezenty w formie pluszowych misi. Wręczamy je w czasie finału w okresie świątecznym – w zeszłym roku udało nam się obdarować ponad 550 dzieci z poznańskich szpitali.

Pierwszą okazją do wsparcia akcji jest Impreza Andrzejkowa, która tym razem odbywa się w Klubie Czekolada w środę 29 listopada. Podczas imprezy odbędą się wróżby, w których każdy będzie mógł wygrać najróżniejsze nagrody książkowe oraz vouchery do wielu restauracji, kin czy innych miejsc rozrywki.

Coroczny Kiermasz Słodyczy odbędzie się 06 grudnia w wielu budynkach Uczelni oraz w Domach Studenckich. Studenci będą mogli skosztować pysznych słodkości z wielu poznańskich cukierni.

Co roku staramy się wprowadzić na Uczelnię świąteczny klimat przez wspólne oglądanie filmu, który wybierają studenci w ankiecie. W tym roku do wspólnego seansu zasiądziemy w piątek 08 grudnia.

Wszystkie te akcje poprzedzają finałowe rozdanie pluszaków na oddziałach poznańskich szpitali. W tym roku Finał Akcji „Doktor Miś Dzieciom” odbędzie się w dniach 11, 12 oraz 13 grudnia, natomiast oficjalne zakończenie całej akcji z koncertem Chóru UMP odbędzie się 13 grudnia w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu.