Doktor Miś Dzieciom

Akcja charytatywna „Doktor Miś Dzieciom” jest przedsięwzięciem odbywającym się corocznie w okresie bezpośrednio poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Po raz pierwszy została zorganizowana w 2001 roku.

 

Organizują ją Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wraz z innymi organizacjami studenckimi.

Celem akcji jest wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci spędzających Święta Bożego Narodzenia w szpitalach znajdujących się na terenie Poznania. Całe przedsięwzięcie składa się z kilku wydarzeń, w czasie których zbieramy fundusze za które możemy później zakupić świąteczne prezenty w formie pluszowych misi. Wręczamy je w czasie finału w okresie świątecznym – w 2019 roku udało nam się obdarować ponad 600 dzieci z poznańskich szpitali.

Poprzez wydarzenia takie jak: Andrzejki z Dr Misiem, Kiermasz Świąteczny, Seans filmowy zbieramy fundusze na zakup maskotek, które trafią do dzieci zmuszonych spędzić święta w szpitalu. Dzięki wspólnemu kolędowaniu wprowadzamy radość i pogodną świąteczną atmosferę na oddziały dziecięce.