Aktualności nt. akademików

28 czerwca 2021 r. dzięki zaangażowaniu Komisji Ds. Socjalnych RUSS i przedstawicieli domów studenckich Rektor UMP zezwolił, po półtora roku pandemii, na ponowne odwiedziny mieszkańców w domach studenckich oraz na użytkowanie pomieszczeń wspólnych, takich jak sale telewizyjne i konferencyjne oraz pokoje nauki. Był to bardzo długi proces, związany z dużą ilością korespondencji oraz prac w obrębie naszego samorządu. W tym miejscu największe podziękowania za wsparcie tego procesu należą się Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Nr 1 „Wawrzynek”, która to była głównym inicjatorem tych działań i już w zeszłym roku akademickim podejmowała starania w tej sprawie.
Przypominamy, że zgodnie z powyższym zarządzeniem jednoczasowo w Waszym pokoju może gościć tylko i wyłącznie jedna osoba spoza akademika. A w przypadku pomieszczeń wspólnych można użytkować je do limitu 75% miejsc. Informacji w zakresie dokładnej liczby osób, które mogą korzystać z tych miejsc powinny udzielić Wam Administracje Waszych Domów Studenckich lub Rady Mieszkańców.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z tego rozwiązania i przestrzeganie wspomnianych zasad. Mamy nadzieję, że nada to koloru dla życia studentów, którzy przez długi czas byli oddzieleni od swoich bliskich.