Szkolenie dla Starostów Ekonomicznych

Starosta Ekonomiczny pełni bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu społeczności studenckiej. Reprezentuje on studentów danego roku w zakresie pomocy materialnej oraz spraw finansowych (bierze udział w przydzielaniu pomocy materialnej, tj. miejsc w domach studenckich, stypendiów i innych).

W dniu 21 listopada br. zorganizowaliśmy szkolenie dla Starostów Ekonomicznych oraz wszystkich zainteresowanych, które poprowadziła Natalia Bączkiewicz - Przewodnicząca Komisji RUSS ds. Socjalnych. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się na nim o funkcjonowaniu pomocy materialnej na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Poruszone zostały m.in. tematy dotyczące dochodów, składania wniosków i tego, skąd się biorą pieniądze na stypendia. Na końcu, na podstawie podanych przypadków, uczyliśmy jak przeliczać dochód na osobę w rodzinie.